Zwycięska inauguracja wiosny

W ostatnim spotkaniu 16 kolejki Keeza Klasy Okręgowej Sieradz, na bocznym boisku stadionu miejskiego w Sieradzu, odbyło się spotkanie pomiędzy Wartą II Sieradz a TS Opakowania Janiszewice. Drużyna Warty od początku ruszyła do ataku, co w 4 minucie zaskutkowało nieuznanym golem ze spalonego. Jednak minutę później w wyniku szybkiej akcji Sieradzanie zdobyli bramkę w prawidłowy sposób i mogli cieszyć się prowadzeniem 1:0. Po 20 minucie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy TSu, wyrównana rywalizacja w środku pola zaczęła przenosić się pod bramkę gospodarzy. W 36 minucie po ostrym wejściu przeciwnika, z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Karol Sobczak. Trzy minuty później po szybkiej akcji bokiem boiska podanie Pluskoty półgórnym strzałem z pola karnego zamienił na bramkę Kamil Krawczyk. Do końca pierwszej części gry goście prowadzili grę i mieli jeszcze okazje w sytuacji 1na1 z bramkarzem, jednak tym razem piłki nie udało się zmieścić w siatce. Po zmianie stron inicjatywę przejęli zawodnicy TS. Wskutek tego w 56 minucie miał miejsce faul w polu karnym, dający gościom rzut karny, który pewnie wykorzystał Grzegorz Kaleta. Chwile po rozpoczęciu gry z środka szybka strata gospodarzy doprowadziła do kontry bokiem boiska, którą sfinalizował Kamil Krawczyk. Gra przeniosła się w centrum boiska, a eskalacja ostrych wejść z obu stron nastąpiła w 73 minucie, kiedy drugą żółtą kartkę ujrzał Mateusz Kołuda. Do końca spotkania byliśmy świadkami naporów Warty i prób kontrataku gości, aczkolwiek wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Warta II Sieradz - TS Opakowania Janiszewice 1:3(1:1) : Janiszewski 5' - Krawczyk 39' 57', Kaleta 56' (K)

Skład TS: Stawski - Stępień, Piotrowski, Kołuda, Suchański - Pluskota(78' Siwek), Kaleta, Sobczak(36' Kanty), Kosecki - Kurzynoga, Krawczyk(80' Maliszewski)

Następne spotkanie TS Opakowania odbędzie się 1 maja na obiekcie przy ZSPiP w Janiszewicach o godzinie 17:00